آموزش حسابداری 1

آموزش حسابداری ، حسابداری یک رشته کاربردی در دنیای امروز محسوب می شود. بسیاری از افراد برای داشتن شرایط شغلی مناسب، اقدام به گذراندن دوره های مختلف حسابداری می کنند. آموزش حسابداری ویژه محیط کار توسط بسیاری از موسسات ارائه می گردد. در این دوره تمام مباحث حسابداری به علاقمندان آموزش داده می شود.

مدرسین در این دوره ها از ساده ترین معادلات حسابداری شروع می کنند و در انتها نرم افزارهای هلو، سپیدار همکاران سیستم، برلیان و اکسل را به افراد می آموزند. در واقع دوره آموزش حسابداری شامل حسابداری مقدماتی، نرم افزارهای مالی، حسابداری حقوق و دستمزد و حسابداری مالیاتی می شود.

مزایای رشته حسابداری :


- وجود بازار کار
- امکان دورکاری
- شرایط مناسب برای تحصیل و یادگیری
- تقاضای زیاد برای استخدام
- نتیجه دهی سریع
- امکان موفقیت در کار بدون گذراندن دوره های تکمیلی

در ادامه با برخی از اصطلاحات رایج در حسابداری آشنا می شوید.


- دارایی :


کلیه اموال و منابع اقتصادی که متعلق به یک سازمان باشد و سازمان به وسیله آن ها فعالیت های اقتصادی انجام دهد، با عنوان دارایی شناخته می شوند. از انواع مختلف دارایی می توان به دارایی ثابت، جاری و نامشهود اشاره کرد.


- بدهی :


تعهدی است که افراد نسبت به سایر اشخاص و سازمان ها دارند. آنها برای تسویه بدهی های خود از وجه نقد، تحویل کالا، انجام خدمت و یا انتقال دارایی های دیگر خود استفاده می کنند. انواع بدهی شامل بدهی جاری (کوتاه مدت) و بدهی ثابت (بلند مدت) می شوند.


- سرمایه :


زمانی که میزان بدهی را از دارایی های سازمان کسر کنیم، سرمایه باقی می ماند. سرمایه اموالی است که توسط مالک به سازمان آورده می شود.


- درآمد :


وقتی که سازمان یا شرکت، کالایی را به مشتری تحویل می دهد و یا خدمتی را به او ارائه می دهد، در قبال آن، مبلغی را دریافت می کند یا به حالت طلبکار باقی می ماند. به این مبلغ درآمد گفته می شود.


- هزینه :


در یک فعالیت اقتصادی، زمانی که مشتری اقدام به خرید یک کالا یا خدمت می کند، در قبال آن ، مبلغی را پرداخت می کند. این مبلغ هزینه نامیده می شود. برای مثال می توان به هزینه سوخت، تلفن، تاکسی و ... اشاره کرد.


- برداشت :


اگر مالک یک شرکت برای مخارج شخصی خود، از دارایی های شرکت که متعلق به خودش است، برداشت کند و در فرصتی دیگر آن مبلغ را برگرداند، وجه برداشت شده در حسابی با عنوان برداشت ثبت می شود.